آمریت لیسه عالی مهری هروی

محترمه رئوفه جامی در سال ۱۳۴۶ هجری شمسی در ولایت هرات متولد شد ؛ بعد از ختم تحصیلات در سال ۱۳۶۴ هجری شمسی پا به عرصه خدمت به معارف گذاشت. موصوفه در مکاتب شهر هرات از جمله لیسه رازی ، لیسه محجوبه هروی ، لیسه تجربوی و در کابل در لیسه الفتح و دهکیپک کابل به تعلیم و تعلم اولاد وطن ، همت  گماشته است.

محترمه رئوفه جامی از سال ۱۳۸۷ به حیث آمر لیسه عالی مهری هروی مقرر گردید و تا کنون درین کانون علمی و فرهنگی باسابقه و نامدار ، به ایفای وظیفه مصروف می باشد.

از جمله خدمات ، ابتکارات و نو آوریهای محترمه رئوفه جامی اززمان تقرر به حیث آمر لیسه، می توان به موارد زیر اشاره کرد : در قدم نخست مدیریت و رهبری قوی توام با نظم و دسپلین ، ایجاد زمینه کار جمعی و در عین حال با تفکیک وظایف ، ارتقای احساس مسؤلیت کارمندان ، ایجاد فضای صمیمانه،ارتباط با اولیای شاگردان به منظور حل مشکلات آنها ،ابتکارات در بخش های مختلف تدریسی و اداری لیسه ،ایجاد و توسعه فضای سبز ، همچنین بازسازی و نوسازی های چشمگیر که باعث ایجاد تغییرات بسیار در فضای لیسه عالی مهری هروی گردیده و این مکتب را به یک کانون علمی فرهنگی نمونه و الگو مبدل ساخته است که تا کنون نایل به دریافت تقدیر نامه ها ، تحسین نامه و مدالها از طرف رهبری کشور و نیز وزارت جلیله معارف گردیده است و نهایتا بر اثر تلاش های مثمر و مستمر محترمه رئوفه جامی ؛  لیسه عالی مهری هروی از طرف وزارت جلیله معارف به حیث مکتب نمونه والگو درسال های ۱۳۹۲ و۱۳۹۳ دربین مکاتب افغانستان انتخاب گردید.

محترمه رئوفه جامی به منظور ارتقای ظرفیت کاری و نیز ازدیاد تجارب مسلکی در سیمینار ها ، کنفرانس ها علمی معارف و نیز دیگر ارگانها و پروگرام های اداره و منجمنت ، بهبود امور تدریسی ، حقوق بشر ، حفظ محیط زیست ،‌مبارزه با خشونت ،‌مبارزه با مواد مخدر و نیز سیمینار های علمی دفاتر Best و British council  در هرات و کابل و همچنین در کشور های امارات متحده عربی ، ایران ،‌ترکیه ، سریلانکا ، و هندوستان اشتراک ورزیده است.

بانو رئوفه جامی ، آمر پرتلاش و موفق لیسه عالی مهری هروی ،‌به منظور رشد و انکشاف امور لیسه عالی مهری هروی و در کنار آن همکاری مستمربادیگر بخشهای معارف ،‌ تلاش فروان نموده است ؛ مشارکت فعال و همه جانبه وی در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی همچون مبارزه با رفع خشونت و تلاش در جهت صلح ، بارز و ستودنی است.

موفقیت و سعادت این بانوی فعال در عرصه معارف وطن و نیز تمامی خدمتگذاران به فرهنگ و معارف افغانستان را از خداوند منان مسًلت می نماییم.

One comment

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *